ХАРАКТЕРИСТИКА РЕГІОНАЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА ГОТЕЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Автор(и)

  • O. B. Konarivska Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне
  • M. S. Yakovyshyna Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне
  • O. P. Korotun Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне

DOI:

https://doi.org/10.31713/ve320225

Ключові слова:

регіон, готельне господарство, сфера гостинності, колективні засоби розміщення, ринок готельних послуг, види туризму, інструменти маркетингу.

Анотація

У статті здійснено характеристику регіонального середовища готельного господарства Рівненської області. Об’єкти дослідження – адміністративно-територіальні райони Рівненської області: Вараський, Сарненський, Дубенський, Рівненський і місто Рівне. З’ясовано, що у місті Рівне спостерігається достатньо щільне розташування об’єктів гостинності, а у районах області розташування готелів зосереджене лише у місцях, де набувають розвитку такі види туризму, як пізнавальний, прочанський, пішохідний, гастрономічний та ін. Здійснено порівняльну характеристику даних Державної служби статистики України з даними систем інтернет-бронювання житла і картографічного вебсервісу Googlemaps щодо кількості об’єктів гостинності в області, яка засвідчила суттєві розбіжності в даних. Визначено, що рекреаційний, історикокраєзнавчий ресурс і транзитний  потенціал в області використовуються не у повному обсязі через недостатнє використання маркетингового інструментарію, що забезпечує орієнтацію виробника готельних послуг на споживача.

Біографії авторів

O. B. Konarivska, Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне

к.е.н., доцент

M. S. Yakovyshyna, Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне

ст. викладач

O. P. Korotun, Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне

к.е.н., ст. викладач

Посилання

Рівненська обласна державна адміністрація : вебсайт. URL: https://www.rv.gov.ua/news/rivnenshchina-z-novim-adminterustroyemparlament-stvoriv-4-novi-rajoni-zamist-16 (дата звернення: 05.09.2022).

Державна служба статистики України : вебсайт. URL: http://www.ukrstat.gov.ua/ (дата звернення: 10.08.2022).

Рівненська обласна державна адміністрація. Стратегія розвитку Рівненської області на період до 2027 року : вебсайт. URL: https://www.rv.gov.ua/strategiya-rozvitku-rivnenskoyi-oblasti-na-period-do-2027-roku-onovlena (дата звернення: 29.08.2022).

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в готелях на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) : Постанова від 21.05.2020 № 22. URL: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0022488-20#Text (дата звернення: 05.09.2022).

Міністерство інфраструктури України : вебсайт. URL: https://mtu.gov.ua/news/33053.html (дата звернення: 05.08.2022).

Ніколайчук О. А. Тренди розвитку вітчизняної індустрії гостинності в умовах COVID-19. Вісник Харківського національного університету. Міжнародні відносини. Економіка. Країнознавство. Туризм. Харків, 2022. № 13. С. 108–114.

Hospitality Trends: The Latest Trendsin The Hospitality Industry.

URL: https://www.revfine.com/hospitality-trends/ (дата звернення: 14.09.2022).

Конарівська О. Б., Кушнір Н. Б., Чадюк А. В. Створення нових туристичних об’єктів у місті Рівне як елемент розвитку внутрішнього туризму в Україні. Географія, туризм і природокористування : матеріали Регіональної студ. наук. конф. кафедри туризму та готельно-ресторанної справи у НУВГП (м. Рівне, 11 травня 2022 р.). Рівне : Вид. О. Зень, 2022. С. 49–51.

ГО «Асоціація готелів та курортів України» : офіційний сайт (UHRA). URL: https://ring.org.ua/edr/uk/company/43851744 (дата звернення: 15.08.2022).

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-09-30

Номер

Розділ

Статьи