ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА СУСПІЛЬСТВА В ПЕРІОД ВІЙНИ
DOI:
https://doi.org/10.31713/ve3202212Ключові слова:
інформаційне суспільство, інформаційна безпека, інформаційна війна, інформація, інформаційні технології.Анотація
У статті досліджено інформаційне суспільство та його специфіку. Розглянуто Інтернет, який чинить сильний вплив на динаміку соціальних змін та свідомість сучасної молоді, соціалізація якої в інформаційному суспільстві здійснюється під потужним впливом ЗМІ в цілому та мережі Інтернет зокрема. Зазначено, що мережеве спілкування має певні переваги, які змушують забути про його недоліки, як і в ситуації інформаційного доступу, що робить легкодоступною як корисну інформацію, але також й інформацію негативного змісту. Розглянуто інформаційну безпеку суспільства і відмічено, що інформаційнотехнічний прогрес сприяє появі нових видів небезпек, до найбільш значних із них належать: інформаційну зброю, соціальні злочини в ITсфері, а також застосування інформаційних технологій у політичній боротьбі. Прагнення до інформаційного суспільства породжує нові види небезпек та загроз. Саме суспільство змушене реагувати на виклики міжнародної, національної, громадської та особистої безпеки. Наведено способи боротьби з інформаційною війною та методи захисту інформаційного простору суспільства.Посилання
Бржевська З. М., Довженко Н. М., Киричок Р. В., Гайдур Г. І. Інформаційні війни: проблеми, загрози та протидія. Кібербезпека: освіта, наука, техніка. 2019. № 3(3). С. 88–96.
Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007–2015 роки : Закон України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/537-16#Text (дата звернення: 01.09.2022).
Щербіна О. С. Інформаційні війни і безпека інформації. Матеріали наукової конференції професорсько-викладацького складу, наукових працівників і здобувачів наукового ступеня за підсумками науково-дослідної роботи за період 2019–2020 рр. (квітень–травень 2021 р.). Вінниця : Донецький національний університет імені Василя Стуса, 2021. С. 311–313.