Про журнал
Галузь та проблематика
ISSN 2306-5478
Вісник Національного університету водного господарства та природокористування (серія «Економічні науки») є фаховим науковим виданням, у якому публікуються оригінальні статті, що розкривають результати наукових, практичних та навчально-методичних досліджень сучасних проблем економіки. Цільовими аудиторіями вісника є наукові працівники, державні службовці, викладачі закладів вищої освіти, здобувачі вищої освіти всіх рівнів та представники бізнесу.
Наказом Міністерства освіти і науки України №1643 від 28.12.2019 року «Про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства щодо діяльності спеціалізованих вчених рад від 16 грудня 2019 року та внесення змін до наказів Міністерства освіти і науки України» Вісник Національного університету водного господарства та природокористування (серія "Економічні науки") внесено до списку друкованих видань, що входять до Переліку наукових фахових видань України (категорія "Б").
Тематична спрямованість наукового фахового видання (спеціальності, за якими видання публікує наукові праці:
051 «Економіка»
071 «Облік і оподаткування»
073 «Менеджмент»
Процес рецензування
1. Автор надає до редакційної колегії статтю, яка відповідає вимогам політики журналу та правилам підготовки статей до видання. Рукописи, які не відповідають прийнятим вимогам, не реєструються та не допускаються до подальшого розгляду, про що повідомляються їх автори. Стаття зареєстрована відповідальним секретарем у журналі реєстрації статей із зазначенням дати надходження, назви, ПІБ автора/авторів, місце роботи автора/авторів. Статті присвоюється індивідуальний реєстраційний номер.
2. Відповідальний секретар проводить попередню оцінку статей, які надійшли до редакції, відповідності змісту матеріалу та тематики журналу, надсилає їх для рецензування членам редколегії, науковим редакторам розділів, фахівцям із заявлених проблем.
3. Усі рукописи, які надходять до редакційної колегії, направляються за профілем дослідження одному, а за потреби — двом рецензентам. Призначає рецензентів Головний редактор журналу. За рішенням Головного редактора журналу (за певних завдань) призначення рецензентів може бути доручене члену редакційної колегії. В окремих випадках питання вибору рецензентів вирішується на засіданні редакційної колегії.
4. Для проведення рецензування статей рецензентами можуть бути як члени редакційної колегії наукового журналу, так і сторонні висококваліфіковані фахівці, які мають глибокі професійні знання й досвід роботи за конкретним науковим напрямом, як правило доктори наук, професори.
5. Після отримання статті на розгляд (протягом 4 діб) рецензент оцінює можливість рецензування матеріалів, що виходять з відповідності власної кваліфікації напряму дослідження автора та виявляє будь-який конфлікт інтересів. У разі наявності будь-яких конкурентних інтересів рецензент може відмовитися від рецензування й повідомити про це редакційну колегію. Остання проблема має питання щодо призначення іншого рецензента.
6. Рецензент, як правило, впродовж 14 діб робить висновок про можливість друкування статті. Строки рецензування можуть в кожному окремому випадку змінюватися з умов створення результатів для максимально об’єктивного оцінювання якості наданих матеріалів, але не потрібно перевищувати 1 календарний місяць.
7. Рецензування проводиться конфіденційно за принципами подвійного сліпого рецензування (подвійне «сліпе» рецензування, коли ні автор, ні рецензент не знають один про одного). Взаємодія між авторами та рецензентами здійснюється через відповідального секретаря журналу. На прохання рецензента та за погодженням з робочою групою редакційної колегії взаємодія автора та рецензента може проходити у відкритому режимі (приймати рішення можна лише в тому випадку, якщо відкритість взаємодії дозволить покращити стиль та логіку викладення матеріалу дослідження).
8. Для всіх статей, що надаються на рецензування, визначається рівень унікальності авторського тексту за допомогою відповідного програмного забезпечення, що показує рівень унікальності, джерела та збіги тексту («Unicheque»).
9. Після остаточного аналізу статті рецензент заповнює стандартну форму (Бланк рецензії), яка містить підсумкові рекомендації. Редакція електронною поштою повідомляє автору результати рецензування.
10. Якщо рецензент вказує на необхідність внесення до статті певних коригувань, стаття надсилається автору з пропозицією врахувати зауваження при підготовці оновленого варіанту статті або аргументовано їх спростувати. До переробленої статті автор додає лист, який містить відповіді на всі зауваження та пояснює всі зміни, які були зроблені в статті. Виправлений повторний варіант надається рецензенту для прийняття рішення й підготовки мотивованого висновку про можливість публікації. Датою прийняття статті до публікації підтверджуються дані для отримання редакцією позитивного висновку рецензента (або рішення редакційної колегії) щодо можливості доцільності й публікації статті.
11. У разі непогодження з думкою рецензента автор статті має право надати аргументовану відповідь до редакції журналу. У такому випадку стаття розглядається на засіданні робочої групи редакційної колегії. Редакційна колегія може надіслати статтю для додаткового або нового рецензування іншого фахівця. Редакційна колегія залишає за собою право відхилення статей у разі неспроможності або небажання автора врахувати побажання та зауваження рецензентів. На вимогу рецензента редакційна колегія може надати статтю іншому рецензенту з обов’язковим дотриманням принципів подвійного сліпого рецензування.
12. Остаточне рішення щодо можливості та доцільності публікації користувачів прийматися Головним редактором (або, за його дорученням — членом редакційної колегії), а за необхідності — засіданням редакційної колегії в цілому. Після прийняття рішення про допуск статті до публікації відповідальний секретар повідомляє про це автора та вказує очікуваний термін публікації.
13. У разі отримання позитивного рішення про можливість опублікування, стаття надходить до редакційного портфеля журналу для її опублікування за порядком черги та актуальності (в окремих випадках, за рішенням Головного редактора, стаття може бути опублікована позачергово, у найближчому номері журналу).
14. Остаточне рішення про склад опублікованих статей фіксується протоколом засідання Вченої ради НУВГП, про що робиться відповідна відмітка на другій сторінці обкладинки журналу.
15. Затверджена до публікації стаття надається технічному редактору. Незначні виправлення стилістичного або формального характеру, які не впливають на зміст статті, вносяться технічним редактором без узгодження з автором. За потреби або за бажанням автора, рукописи у вигляді макета статті повертаються автору для схвалення.
16. Відповідальність за порушення авторських прав та недотримання чинних стандартів у матеріалах статті покладається на автора статті. Відповідальність за достовірність наведених фактів і даних, обґрунтованість зроблених висновків та рекомендацій і науково-практичний рівень статті несе автор та рецензент.
Періодичність публікації
Збірник наукових праць "Вісник Національного університету водного господарства та природокористування" Серія "Економічні науки" видається щоквартально (4 рази на рік).