СУЧАСНІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТЕНДЕНЦІЇ У КОНТЕКСТІ РІВНОВАЖНОГО РОЗВИТКУ

V. O. Solodkyі

Анотація


У роботі охарактеризовано сутність сучасних підходів до забезпечення рівноважного розвитку як на локальному, так і на глобальному рівні. Наведено основні проблеми, що визначають сьогоднішній стан розвитку економічних систем, зокрема проблеми бідності та зростання диференціації за рівнем добробуту, соціальні та економічні наслідки конфліктів, а також питання міграції та урбанізації. Розглянуто причини і наслідки екологічних проблем та виклики глобалізаційних процесів. Необхідність інтенсифікації впровадження новітніх технологій визначено як одну з пріоритетних складових стійкого розвитку. Також окреслено напрямки, реалізація яких дозволить забезпечити ефективність соціально-економічних та екологічних процесів.


Ключові слова


рівноважний розвиток; соціально-економічна ефективність; глобалізаційні процеси; інтенсивні технології; екосистеми; інновації.

Повний текст:

PDF

Посилання


Warren A. (1996). Comments on indigenous and scientific knowledge: some critical comments. Indigenous Knowledge and Development Monitor, № 4.

Dervis Kemal (2012). Convergence, interdependence, and divergence. Finance and Development, vol. 49, № 3.

Keane Jodie-Ann (2012). The governance of global value chains and the effects of the global financial crisis transmitted to producers in Africa and Asia. Journal of Development Studies, vol. 48, № 6.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.