біоенергетичні культури, відновлювальні джерела енергетики, енергетична верба, міскантус, порушені землі
Анотація
Вичерпність традиційних енергоносіїв і підвищення вартості енергетичних ресурсів негативно впливають на формування собівартості сільськогосподарської та промислової продукції, що зменшує її конкурентоспроможність на світовому рівні. Тому основним завданням держави є забезпечення ефективного використання власної паливно-енергетичної бази і здійснення диверсифікації джерел та шляхів постачання енергоносіїв.
Україна має всі умови для широкого впровадження та використання новітніх технологій вирощування та переробки біомаси енергетичних культур. Розвиток біоенергетичних технологій зменшить проблему забезпечення країни енергоресурсами, покращить екологічний стан у регіонах, сприятиме зайнятості місцевого населення.
Енергетичні рослини є природними фільтрами для очищення ґрунтів. Виробництво та переробка культур (міскантус, сильфій, свербига, сіда, сорго тощо) дає змогу вирішувати не лише проблемні питання щодо реабілітації забруднених територій, забезпечення ефективного ведення сільськогосподарського виробництва, покращення ґрунтових показників, але і вирішення низки інших важливих завдань, зокрема, сприятиме залученню необхідних для розвитку території інвестиційних ресурсів, забезпечить зміну відношення до радіоактивно забруднених територій, як неперспективних, та покаже на реальному прикладі можливість їх ефективного розвитку.
Біографії авторів
К. П. Турчина, Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне
к. с.-г. н., доцент
І. М. Борщевська, Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне
к. с.-г. н., доцент
З. М. Буднік, Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне