сільська рада, концепція, сталий розвиток, принципи, пріоритети, проблеми, об’єднуюча ідея, екологічно безпечне поселення
Анотація
У статті проаналізовано недоліки розроблених вперше та введених в дію «Стратегій сталого розвитку об’єднаних громад або сільських рад», які полягають у відсутності в них об’єднуючих ідей для згуртування населення та здійснення конкретних кроків, спрямованих на встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб населення і захистом інтересів наступних поколінь, включаючи їх потреби в екологічно безпечному довкіллі. Зазначається, що концепція включає соціальну, економічну, екологічну складові і розробляється з врахуванням конкретних принципів: надання розвитку довготривалого характеру, націлення на задоволення потреб населення, узгодження потреб населення з можливостями територій, збереження та збалансоване використання природно-ресурсного потенціалу. Наводяться стратегічні пріоритети розвитку сіл, а саме: виробництво інноваційної промислової продукції, екологічної продукції для споживання населенням, покращення інфраструктури сіл, охорона життя і оздоровлення населення, збереження довкілля.
Аналізуються проблеми і перешкоди, які існують у сільській раді: низький рівень знань населення щодо процесів сталого розвитку, нераціональне використання природно-ресурсного потенціалу, низької активності населення і представників бізнесу у впровадженні ідей сталого розвитку і прогресивних змін: у соціо-економіко-екологічному стані сільської ради.
Пропонується об’єднуюча ідея для сільської ради, суть якої полягає у створенні на її території екологічно безпечних поселень і переведення їхнього розвитку на ближню і віддалену перспективу на сталий розвиток. Наголошується, що головним завданням екологічно безпечних поселень на початковому етапі є стимулювання розвитку сільської ради, націлений на створення малих і середніх підприємств, які виходять на ринок з новою технологією або новими продуктами з доданою вартістю, покращення добробуту населення і збереження довкілля.
Для обговорення пропонується сформульоване визначення стратегічного бачення та стратегічна місія Городоцької сільської ради.
Біографії авторів
M. O. Клименко, Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне
д. с.-г. н., професор
А. Ю. Янковська, Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне
здобувач вищої освіти другого (магістерського) рівня