УТИЛІЗАЦІЯ ЗНОШЕНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ШИН НА РІВНЕНЩИНІ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ

О. С. Стадник, О. П. Рижий, М. В. Пікула, С. М. Пашкевич

Анотація


Зростання кількості автомобілів ставить актуальною задачею утилізацію зношених автомобільних шин, кількість яких зростає з кожним днем. За відомими технологіями зношені автомобільні шини використовують у цілому вигляді у будівництві або піддають хімічній, фізико-хімічній чи механічній переробці. Найбільш екологічно безпечною є саме механічна переробка зношених шин, яка включає очищення від бруду та негумових шипів, видалення бортових кілець, нарізання гуми шматками 200х200 мм, грубе та тонке подрібнення нарізаних шматків, видалення залишків металокорду та текстильного корду, класифікація подрібненої гуми на вузькі класи крупності. Розрахункова маса компонентів зношених автомобільних шин, що підлягають утилізації у Рівненській області, становить 1367,1 т/рік гуми, 273,4 т/рік металокорду та 182,3 т/рік текстильного корду, які можна залучити в подальшій переробці. У роботі
запропоновано розділити технологічний процес утилізації зношених автомобільних шин у Рівненській області на первинну та глибоку переробку. Розроблена організаційна структура збору та утилізації зношених автомобільних шин включає три рівні, на яких функціонують пункти збору, первинної та глибокої переробки. Це дозволяє зменшити транспортні витрати та збільшити рівень зайнятості населення у районах області.

Ключові слова


автомобільна шина; утилізація; гумова крихта; корд; організаційна схема

Повний текст:

PDF

Посилання


Бобович Б. Б. Утилизация автомобилей и автокомпонентов: учебное пособие. М. : МГИУ, 2010. 176 с.

Стадник О. С., Ігнатюк Р. М., Пікула М. В. Оцінка об’ємів утилізації автомобільних шин на Рівненщині. «Сучасні проблеми екології та геотехнологій» : тези Х Всеукраїнської наук. конференції студентів, магістрів та аспірантів, 10-12 квітня 2013 року. Житомир : ЖДТУ, 2013. С. 253.

Торгово-экспортная компания «Универсал». Оборудование для переработки шин в крошку. URL: http://86007 machine.prom.ua/ p66789464-oborudovanie-dlya-pererabotki.html.

Линия для переработки шин в крошку. URL: http://prom.ua/p131282844-liniya-pererabotkeshin.html.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.